یکشنبه 31 شهریور 1398

قدردانی از دبیران و فعالان شورای اقامه نماز استانداری گیلان و واحد‌های تابعه

نسخه چاپی ایجاد : ‎1396/02/24 12:52 بازدید: 257

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان صبح روز  یکشنبه مورخ 24/ 2/ 1396 در مراسم تقدیر از دبیران و فعالان شورای اقامه نماز استانداری گفت: گسترش و اشاعه‌ی فرهنگ اقامه‌ی نماز به اصلاح جامعه و حفظ اخلاق کمک می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ محمدحسین اصغریان با تبریک اعیاد شعبانیه و با اشاره به قرار گرفتن در آستانه‌ی ماه مبارک رمضان افزود : امیدوارم بتوانیم از برکات و فیوضات روزهای پایانی ماه شعبان و ماه مبارک رمضان کمال بهره را ببریم.

وی با قدردانی از همکاری فعالان عرصه‌ی نماز در اشاعه‌ی فرهنگ اقامه‌ی این فریضه‌ی الهی خاطرنشان کرد : تلاش در این مسیر معامله با خدا است که انشاء ا... همه‌ی ما در صفوف نمازگزاران واقعی قرار بگیریم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع با بیان اینکه اقامه نماز به‌منظور برپا نگهداشتن یاد خدا است اظهار داشت : هر چقدر در اقامه نماز خضوع و خشوع باشد علاوه بر قبول شدن نماز موجب مصون ماندن انسان از گناه می‌شود.

اصغریان با اشاره به اینکه اشاعه‌ی فرهنگ نماز به اصلاح جامعه و حفظ اخلاق کمک می‌کند خاطرنشان کرد : درک صحیح از نماز می‌تواند انسان را از ابتلا به ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی محفوظ بدارد.

در این مراسم رییس ستاد اقامه نماز استان با اشاره به فرمایشات پیامبر عظیم‌الشأن اسلام و ائمه‌ی اطهار در خصوص اهمیت اقامه‌ی نماز گفت: پس از استقرار نظام جمهوری اسلامی در ادارات اقامه‌ی نماز جماعت برپاشده و این مهم در میان کارکنان تأثیر بسزایی دارد.

حجت‌الاسلام میرابوطالب حجازی به برگزاری همایش‌های استانی و شهرستانی و دوره‌های آموزشی با موضوع نماز اشاره کرد و افزود: اقامه‌ی نماز جماعت در استانداری گیلان یکی از پرشورترین نمازهای جماعت در سطح استان است که شکوه این فریضه اعتماد مردم را نسبت به کارکنان و مدیران بیش‌ازپیش می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: دکتر نجفی با حمایت همه‌جانبه در مسیر اعتلای فرهنگ نماز در استان گام برمی‌دارند که باعث کسب افتخارات مختلف در سطح کشور شده است.

در ادامه دبیر شورای اقامه نماز استانداری برگزاری این مراسم را در راستای بند4 توافقنامه‌ی وزارت کشور به‌منظور تجلیل از خادمان اقامه‌ی نماز استانداری عنوان کرد و گفت: در سال 95 دو همایش بزرگ در سطح استان با محوریت نماز برگزار شد که با همکاری فعالان و خادمان این بخش محقق شد.

ایرج عاشوری افزود: برگزاری مسابقات مقاله‌نویسی و کتاب‌خوانی با مشارکت 400 نفر از کارکنان استانداری و حوزه‌های تابعه و نیز رونمایی از سایت شورای اقامه نماز استانداری از دیگر اقدامات صورت گرفته در سال 95 است.  

در این مراسم از دبیران و فعالان شورای اقامه نماز استانداری گیلان و فرمانداری‌ها با اهداء لوح تقدیر قدرانی شد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی